“Cinema is a matter of what's in the frame and what's out”― Martin Scorsese
Svečana premijera novog filma u režiji Dragana Bjelogrlića „Čuvari formule“, uz prisustvo dela glumačke i autorske ekipe, zakazana je za sredu, 25. oktobar od 20 časova u bioskopu Arena Cineplex. Film koji govori o humanosti i empatiji, istinita priča o decenijama skrivanom akcidentu u Vinči stiže na veliko platno bioskopa Arena uz crveni tepih i svečanu premijeru. Ulaznice u prodaji!
U jeku hladnoratovske krize, grupa naučnika u Institutu Vinča sprovodi tajni projekat koji predvodi profesor Dragoslav Popović. Sticajem nepredviđenih okolnosti, oni bivaju izloženi smrtonosnoj dozi zračenja, zbog čega ih jugoslovenska tajna policija odvodi na lečenje u Kliniku Kiri u Parizu. Francuski doktorski tim na čelu sa profesorom Žoržom Mateom zaključuje da je njihovo stanje kritično i da su im dani odbrojani. On predlaže da se po prvi put u istoriji izvede delikatna i neizvesna intervencija. Da li je u pitanju eksperiment nad živim ljudima ili on zaista želi da im pomogne – postaje mučno pitanje za jugoslovenske naučnike.
U naslovnim ulogama su Radivoje Raša Bukvić i proslavljeni francuski glumci Aleksis Manenti, Olivije Bartelemi i An Sera. Direktora instituta „Vinča“ Pavla Savića igra Predrag Miki Manojlović, a šefa državne bezbednosti SFRJ Leku Rankovića – Dragan Bjelogrlić. Uloge mladih jugoslovenskih naučnika tumače Jovan Jovanović, Alisa Radaković i Ognjen Mićović.
Film je urađen po motivima romana profesora Gorana Milašinovića „Slučaj Vinča“, a kao scenaristi potpisuju se Vuk Ršumović uz Ognjena Sviličića i Dragana Bjelogrlića.
Ulaznice su u prodaji na blagajnama bioskopa Arena Cineplex!
Vidimo se na svečanoj premijeri!
TAJANSTVENA ŠUMA (sinhronizovano)
VELIKI PRASAK (sinhronizovano)
Kralj nad kraljevima (sinhronizovano)
U potrazi za čarobnom formulom (sinh)
Minecraft Film 3D (sinhronizovano)
Minecraft Film (sinhronizovano)
Princeza koju je oteo zmaj koji otima princeze (sinh)
MUFASA: KRALJ LAVOVA (sinhronizovano)